Szolgáltatások

Pvc tetőszigetelés

Ha lapostető szigetelésről van szó, a csapadék elleni védelem egyik legjobb módja a PVC tetőszigetelés. A PVC használata nem csak gyors munkát, de a költséghatékony kivitelezést is lehetővé teszi, éppen ezért bizonyos esetekben kifejezetten ajánlott lehet a technológia használata.

Amit a PVC-ről tudni érdemes

A PVC, azaz poli(vinil-klorid) egy igen elterjedt műanyagfajta, amely már a huszadik század első felében is kedvelt szigetelési technikát biztosított. A PVC-szigetelési rendszereket egyaránt alkalmazzák tetők, teraszok vagy éppen medencék szigetelésére, hiszen egyszerűen és költséghatékonyan kivitelezhető, strapabíró megoldást jelentenek. A PVC-tetőszigetelés úgynevezett membránokból áll, mely rétegek a lapostető felújítás során különböző módszerekkel is felhelyezhetők.

Milyen különleges előnyei lehetnek a PVC lapostető szigetelésnek?
  • Megfizethető technológia,
  • A PVC ellenáll a különböző savakkal szemben,
  • Olvadáspontja legalább száz fok felett van,
  • UV-védő bevonata miatt igen tartós,
  • Hosszú távon is kiváló időjárásálló jellemzőket mutat,
  • Kevés karbantartást igényel.
Professzionális lapostető szigetelés és felújítás megoldások modern technológiával.

Milyen tetők esetében ajánlott a használata?

Könnyűszerkezetes tetők esetében kiválóan alkalmazható a PVC kis súlya miatt,
A csapadékvízzel szembeni ellenálló képessége folytán ferde tetők esetében is jó választás,
Bármely lapostető esetében gyorsan kivitelezhető, megszüntetve a beázásokat.

Milyen problémák jelenhetnek meg a panelhézagoknál?

A házgyári technológia adottságai miatt a panelházakat a betonelemek illeszkedéseinél nagyjából öt centiméter szélességű szigeteléssel kell ellátni. A korábbi polifoam- és sziloplaszt-szigetelés azonban az időjárás viszontagságai, valamint az UV-sugárzás hatására az évtizedek alatt elöregedett, így amennyiben korábban nem történt meg a panelhézag szigetelés felújítása, a repedések számos problémát okozhatnak. A panelházak esetében a leggyakrabban előforduló probléma az egyes panelek illeszkedéseinél vagy a betonelemek repedéseinél jellemző beázás, penészedés vagy éppen a rágcsálók résekben való megtelepedése. A régi panelhézag szigetelés sok esetben mára meggyengült vagy teljes cserére szorul, ám azok felújításával vagy cseréjével kiküszöbölhetők a rések jelentette korábbi problémák.

A PVC rögzítési módjai lapostetőkre

Ragasztás:
magas minőségű, erős ragasztóval könnyedén a felülethez rögzíthetjük a PVC-szigetelést.
Mechanikai rögzítés:
bizonyos esetekben a rögzítőelemek fém részeit csavarok segítségével rögzíthetjük a felülethez, majd azokat forrólevegős hegesztéssel vagy oldószeres kötéssel erősíthetjük a PVC-hez.
Kavicsterhelés:
a rögzítés talán legegyszerűbb módja, mely során kaviccsal borítjuk be a szigetelést, amely súlyánál fogva biztosítja a rögzítést. A kavics egyben extra mechanikai és UV-védelmet is biztosít a PVC-membránok számára.

Lapostető felújítás PVC szigeteléssel

Aljzat kialakítása: a munka megkezdése előtt minden esetben ellenőrizzük a tető lejtését. Ennek legalább 2%-osnak kell lennie. Amennyiben a lejtés nem éri el ezt az értéket, úgy EPS lapokból lejtéskorrekciót alakítunk ki.

Elválasztó réteg alkalmazása: fontos tudni, hogy a PVC nem érintkezhet bitumennel, kátránnyal vagy éppen polisztirolhabball, hiszen a szigetelő fóliák könnyen reakcióba léphetnek ezekkel az anyagokkal. Ennek elkerülése érdekében elválasztó rétegként műanyag filcet alkalmazunk.

Párazáró réteg lefektetése: egyenes rétegrendű melegtető kialakítása esetén a teherhordó felület, illetve a hőszigetelés között párazáró rétegként szolgáló PE fóliát helyezünk el. A fólia vastagsága minden esetben a várható páraterheléstől függ.

Hőszigetelés kialakítása: lefektetjük a hőszigetelő PVC-táblákat, amelyeket egyenként is rögzítünk. A hőszigetelés minden esetben lépésálló módon kerül kialakításra.

A PVC lapostető szigetelés ára nagymértékben függ a tető alapterületétől, az aljzat jellemzőitől, valamint a későbbi használat módjától. Kérjen előzetes helyszíni felmérést, és mi pontos árajánlatot adunk!