Bitumenes tetőszigetelési technológiák
A bitumenes tetőszigetelés nem véltelenül az egyik legnépszerűbb lapostetőszigetelési módszer, hiszen a költséghatékony technológia minden helyzetben strapabíró végeredmény kialakítását teszi lehetővé. Cégünk kizárólag magas minőségű bitumenes lemezekkel és szigetelőanyagokkal dolgozik, így a legkorszerűbb technikák alkalmazásával bármely lapostető esetében színvonalas végeredmény érhető el.
Amit a bitumenes szigetelőlemezekről tudni kell
A bitumenes tetőszigetelőlemezek biztonságos vízszigetelést tesznek lehetővé, ehhez azonban elengedhetetlen a korszerű technológia használata. Ahhoz, hogy a szigetelőlemezek előnyeit minél hatékonyabban juttathassuk érvényre, ma már műanyagok hozzáadásával javítanak azok elleálló képességén. Az ilyen, korszerű szigetelőlemezek, az úgynevezett modifikált bitumenes lemezek, amelyek többek között tapadásgátló mikrofóliát és bitumenkeveréket is tartalmaznak.
A modifikált bitumenek két típusát különböztethetjük meg. Az APP modifikált bitumenek nagy forróság idején sem olvadnak meg, ezért alkalmazásuk napsütötte tetők esetén lehet ajánlott. Az SBS modifikált bitumeneket lágyabb állag jellemzi, így hidegben is képesek megőrizni rugalmasságukat.


- Méretük: a legtöbb esetben 1×10 m-es tekercsekben elérhetők.
- Vastagságuk: többféle vastagságban is megvásárolhatók. A vastagsághoz használt mértékegység milliméter vagy kg/m².
- A lemezek tárolási módja: a bitumenes tekercseket naptól és esőtől fedett helyen, állítva kell tárolni.
- Széleskörűen alkalmazható technológia, így családi házak, társasházak és ipari épületek szigetelése esetén is ideális lehet.
- Hosszú élettartamot biztosít, ráadásul nem igényel különösebb karbantartást. Sérülés esetén a bitumenes lemezek könnyen javíthatók, a beázások egyszerűen megszüntethetők.
- Jó ár-érték arányú technológia, könnyen beszerezhető és beépíthető alapanyagok.
- Bár a bitumen kőolaj felhasználásával készül, a szigetelőlemezek gyártása a legszigorúbb környezetvédelmi előírásoknak is megfelel.
A szigetelés rétegrendje
- Megtisztított hordozófelület
- Párazáró réteg
- Hőszigetelés
- Öntapadós bitumen
- Zúzalékos bitumen
- UV-álló akrilréteg (bizonyos esetekben)
A szigetelés rétegrendje természetesen speciális körülmények között változhat. Különösen így van ez zöldtetők esetében, hiszen ilyenkor a tető különleges, gyökérálló szigetelést igényelhet, míg napelemes rendszerek esetén szükséges lehet a szigetelést külön megerősíteni.
Milyen rögzítési típusok léteznek?
Leterhelés: általában zöldtető kialakítása vagy kavicsfeltöltés esetén alkalmazott technológia, melynek kialakítása során a lefektetett szigetelés extra védelmet kap az UV-sugárzástól. Ez a módszer ideális lehet, ha mechanikai károsodástól kell tartani, ugyanakkor ilyenkor biztosítani kell, hogy a tetőszerkezet elbírja a többletterhelést.
Mechanikai rögzítés: ebben az esetben a bitumenes lemezeket csavarokkal és egyéb speciális rögzítőelemekkel rögzítik a fém vagy beton aljzathoz. Nagy szélterhelés kockázata esetén ez a módszer lehet a legideálisabb.
Lángolvasztás, hegesztés: a bitumenes lemezek alsó rétegét gázlángos hegesztővel olvasztják meg, majd ragasztják az aljzathoz. A technológia tartóssága miatt igen kedvelt, azonban a tűzbiztonság miatt különös odafigyelést igényel.
Ragasztás: a nehezen hozzáférhető helyeken sok esetben a bitumenes ragasztóval történő rögzítés jelentheti az optimális megoldást, különösen tűzveszélyes helyeken.
Öntapadó lemezek: gyorsan és egyszerűen, akár házilag is alkalmazható technológia, azonban a végeredmény más módszerekhez képest kevésbé tartós.
Ön is lapostető szigetelésen gondolkodik? Kérjen ajánlatot!
